پروسه‌های طولانی قانونی باعث نارضایتی‌ مردم می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمدباقر عبادی پنج‌شنبه‌شب در جمع مردم روستای ساقی در پاسخ به اینکه اجرای برخی قوانین در همه نقاط کشور صدق نمی‌کند و قابلیت اجرا ندارد، اظهار داشت: این قوانین مربوط به تمام کشور است و از آن جایی که حیطه قانون‌گذاری بسیار گسترده است اصلاح یک اصل دو یا سه سال ممکن است طول بکشد.

وی ادامه داد: همچنین از طرف دیگر به نظر یک نماینده قانون تغییر نمی‌کند چراکه نظر مساعد کمیسیون و آوردن رای موافق در صحن علنی مجلس هم شرط است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: ما نامه‌های مردم که در ارتباط با مشکل‌هایشان است را دریافت کردیم و از مسؤولان می‌خواهیم که تا حد امکان کار مردم را انجام دهند.

عبادی افزود: گاهی برای حل مشکلات مردم باید مراحل قانونی طی شود و مردم از جزئیات روال قانونی اطلاعاتی ندارند و این پروسه‌های طولانی باعث نارضایتی‌ آنها می‌شود.

وی اذعان داشت: گاهی برای حل یک مشکل روال قانونی را طی نمی‌کنیم و سپس به محض برخورد با مشکلات آن را به قانون ربط می‌دهیم و به جای عمل به قانون، قانون‌‌ستیز می‌شویم.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مجلس شورای اسلامی یک مجلس کشوری و قوانین تصویب شده در آن مربوط به تمام کشور است و چه بسا برداشته شدن قانونی که به نظر ما مشکل‌زا و غیر ضروری است مشکلات عدیده‌ای را ایجاد کند.

عبادی با بیان اینکه مردم روستای ساقی نقش بسزایی در دوران انقلاب ایفا کرده‌اند، اظهار داشت: از آن جایی که این مردم در دوران دفاع مقدس نقش پررنگی داشته‌اند بنابراین مسؤولان باید به همان میزان به مشکلاتشان رسیدگی و عنایت داشته باشند .

وی ادامه داد: روستای ساقی جزو روستاهای رزمنده‌پرور و شهیدپرور استان است که از این نظر دارای مقامی شاخص است.

این مسؤول خاطرنشان کرد: امید است مسؤولان تا جایی که می‌توانند مشکلات مردم این روستا و مناطق دیگر را حل کنند تا از این حیث نارضایتی وجود نداشته باشد.

انتهای پیام/۲۲۴۸/ج۳۰/

http://fna.ir/U7BTOO

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *