پشت جریان خودمختاری و استقلال‌طلبی کردستان عراق، آمریکاست

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، حجت‌الاسلام علی قابل ظهر امروز در خطبه‌های عبادی ـ سیاسی نماز جمعه این هفته شهر قزوین که در مسجدالنبی(ص) برگزار شد، ضمن تسلیت ایام ماه محرم با اشاره به تقوای الهی اظهار داشت: تقوا برحذر از مخاطرات نفسانی، دنیاپرستی و … بوده که حضرت سیدالشهدا(ع) در صحرای کربلا این مهم را بیان کردند.

وی با بیان اینکه خداوند دنیا را فانی شدنی آفریده است و با یک نگاه گذار این آثار را نشان می‌دهد، افزود: امام حسین(ع) فرمودند که آنچه در دنیا است رو به تغییر و فنا بوده و در دنیا باقی نمی‌ماند و شادی‌ها به غم و نعمت‌ها هم یک روزی از بین می‌رود.

امام جمعه موقت قزوین اضافه کرد: امام حسین(ع) به قرآن تکیه کرده و تقوای الهی را پیشه خود می‌کند که می‌طلبد در مسیر ائمه اطهار(ع) گام برداشته و آن را در جامعه تبیین کنیم.

قابل ادامه داد: آنچه که در کربلا رخ داد در حقیقت تضاد نگاه بین دو خط و جریان بود که در ظهر روز عاشورا لشکر عمر سعد هم نماز خوانده و با کلمه یا خیرالله به لشکر امام حسین(ع) حمله و جنگ را آغاز کرد.

وی یادآور شد: اگر کسی در مقابل ستمگری که اساس اسلام را تغییر می‌دهد، سکوت کند همنشین شیطان بوده و جایگاه او جهنم است.

امام جمعه موقت قزوین اضافه کرد: امام حسین(ع) به دنبال تکلیف بودند که امروز باید ما هم آن را انجام داده و حافظ خون شهدا به ویژه شهدای کربلا باشیم.

قابل مطرح کرد: در مقابل خلاف باید محکم بایستیم و وظایف و تکلیف انسانی را انجام دهیم و امر به معروف و نهی از منکر را در جامعه تذکر دهیم.

وی تشریح کرد: تلاش برای شکستن حریم‌ها خلاف است که باید تذکر داده شود و برخی آقایان که شعار دفاع از حقوق زنان و عدالت جنسیتی را در جامعه امروزی مطرح می‌کنند، برگرفته از سند نگین ۲۰۳۰ است و هزاران حرف نگفته دارد که باید آگاه باشیم، چراکه دنیا پر از فساد است.

امام جمعه موقت قزوین اضافه کرد: انقلاب اسلامی تلاش می‌کند که از حقوق زنان دفاع کرده و نگذارد دشمن به جایگاه آنان تجاوز کند.

قابل توضیح داد: یکی از مهم‌ترین قیام امام حسین(ع) رعایت تقوای الهی و امر به معروف و نهی از منکر است که امروز باید تقوای الهی را پیشه کرده تا خداوند چشمه روزی را به جریان بیاندازد.

وی با اشاره مناسبت‌های پیش‌رو خاطرنشان کرد: یکی از برنامه‌ها هفته نیروی انتظامی بوده که این نیرو امروز در خدمت اسلام و انقلاب است.

امام جمعه موقت قزوین تصریح کرد: نیروی انتظامی به صورت شبانه‌روز در جامعه تلاش می‌کند و امیدواریم با توانایی بیشتر و با افرادی که جامعه را ناامن می‌کنند، قاطعانه برخورد کند.

قابل افزود: مناسبت دیگر روز روستا و عشایر است که قطع به یقین فردی نمی‌تواند منکر تلاش‌های روستاییان باشد و امروز اگر رونق تولیدی در جامعه مشاهده می‌شود از تلاش روستاییان است.

وی یادآور شد: قاچاق میوه در کشور مشاهده می‌شود و میوه روستاییان در بالای درختان باقی می‌ماند که مسؤولان باید جلوی این قاچاق را بگیرند.

امام جمعه موقت قزوین توضیح داد: مسؤولان باید امکانات را برای روستاییان در زمینه رشد کشاورزی را فراهم کنند تا آنها دغدغه و مشکلی در فصل باران نداشته باشند.

قابل ادامه داد: فتنه‌گران در عزاداری‌های امام حسین(ع) فتنه انگیختند و امروز هم برخی‌ها تلاش می‌کنند فتنه را کمرنگ کنند و اکنون ایادی آنها فعال است. 

وی عنوان کرد: امروز در انتصاب‌ها از همین فتنه‌گران استفاده و به کار گرفته می‌شود و برخی مسؤولان با آنها همنشین می‌شوند.

امام جمعه موقت قزوین مطرح کرد: فتنه‌گران آبروی منصوبان به رهبری را هدف قرار داده‌اند و درصدد تخریب برخی مسؤولان نظام هستند.

قابل با اشاره به بمباران شیمیایی شهر سومار توسط رژیم بعثی عراق در سال ۶۶ بیان کرد: پشت تمام این جنایت‌ها آمریکا بوده و امروز داعش در اضمحلال و سرکوبی است.

وی عنوان کرد: پشت جریانات خودمختاری و استقلال‌طلبی در کردستان آمریکا است که فتنه‌گران درصدد آشوب در این شهر هستند.

امام جمعه موقت قزوین به شهادت سردار همدانی که تمام عمر خود را در جبهه‌های جنگ در دفاع از حریم و حرم خلعت شهادت را بر تن کرد اشاره و عنوان کرد: امروز باید در دفاع از انقلاب یاد شهدا و خاطره شهدا را گرامی بداریم. 

قابل با اشاره به شهادت شهید حججی گفت: این شهید والامقام نشان داد دشمن برای سرمایه‌گذاری برای نسل جوان به شکست رسیده است و امروز آرمان انقلاب اسلامی براساس جوانان غیور کشور زنده است.

وی تصریح کرد: دشمن هنوز دشمنی خود را کنار نگذاشته است و افرادی که به حج مشرف می‌شوند باید بدانند دشمن درصدد تضعیف انقلاب بوده و آرمان‌های انقلاب را نشانه گرفته‌اند که می‌طلبد در این زمینه هوشیار باشیم.

امام جمعه موقت قزوین با اشاره به رشادت‌های حضرت زینب(س) در کربلا افزود: امروز بانوان باید از اسوه صبر، استقامت و شیرزن دشت کربلا الگو گرفته و حافظ انقلاب حسینی باشند.

انتهای پیام/ذ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *