پیام عید فطر توجه به قشر محروم و حفظ وحدت است/ دولتمردان و مجلس برابر نفوذ دشمن زیرک و تیزهوش باشند

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، حجت‌الاسلام حسن علیدادی‌سلیمانی صبح امروز در خطبه‌های نماز عید فطر در مصلای امام علی (ع) شهر گفت: پیام اصلی ماه رمضان رعایت تقوای الهی است و امیدوارم آنچه در ماه رمضان ذخیره کردیم و با نفس مبارزه و خود را آماده کردیم برای مبارزه با شیطان در بعد از ماه رمضان ادامه بدهیم.

امام جمعه کرمان بیان کرد امام صادق (ع) در روایتی فرمودند: سه چیز انسان را نجات می‌دهد در همه احوال و زمان‌ها و مکان‌ها و احوال و اولین آن اعتقاد و نیت است یعنی از خدا در همه احوال بترسید هم در پنهان و آشکار و به خدا اعتقاد کامل و اعتقاد راسخ داشتن و معتقد به اینکه خدا در همه احوال ما را می‌بیند و بر همه اعمال ما ناظر است.

وی با بین اینکه دومین چیز در عملکرد عملی به ویژه مادی است که میانه‌رو باشید هم در زمانی که در تنگنا و فقر هستید و هم در زمانی که وضع مالی خوبی داریم و نکته سوم اینکه در عمل عدالت را در دستور کار خود قرار دهید چه آنجا که خشمناک هستید و چه آنجا که از موضوعی ناراحت می‌شوید.

امام جمعه کرمان ادامه داد: یکی از محورهای اساسی از پیام‌های بزرگ عید فطر، توجه به قشر محروم جامعه است به همین دلیل زکات فطریه از طرف خداوند بر ما واجب شد تا به محرومان جامعه و مستضعفان توجه داشته باشیم.

علیدادی‌سلیمانی اظهار کرد: پیام دیگر عید عبارت از این است که وحدت در جامعه اسلامی یکی از واجبات اصلی است و همه باید وحدت را رعایت کنیم و در همه اعمال وحدت دیده شده است از جمله در نماز وحدت کاملا مشهود است و نماز عید سعید فطر کامل کننده روزه و خود از مظاهر اصلی وحدت است.

وی گفت: اسلام بر دو محور خلاصه می‌شود محور اول توحید است و همه انبیا ما را به توحید دعوت می‌کردند و محور دوم این است که شعارهای جامعه اسلامی باید واحد شود و همه باید در شعار وحدت داشته باشند و همراه و همدل باشند.

امام جمعه کرمان عنوان کرد: محور وحدت در جامعه اسلامی رسالت و نبوت و به دنبال آن امامت و ولایت فقیه است و مهم وحدت حول ولایت فقیه است.

علیدادی‌سلیمانی با تأکید بر اینکه امروز باید هوشیاری خود را حفظ کنیم و مواظب دشمنان خطرناک باشیم که هر روز به دنبال توطئه و نفوذ هستند، تصریح کرد: دشمنان می‌خواهند ما را در معاهده‌هایی وارد کنند که نتوانیم از آن خارج شویم و با زیرکی و تیزهوشی بر دولتمردان و مجلس است که از این گذرهای سخت تاریخی با موفقیت عبور کنیم و کشور را به سلامت تحویل صاحب اصلی آن بدهیم.

انتهای پیام/ر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *