پیشرفت ۳۰ درصدی پروژه راهسازی شهر جم به شرکت پالایش گاز فجر

به گزارش خبرگزاری فارس از جم محمود پورکریمی شنبه‌شب در بازدید از پروژه راه جم به پالایشگاه گاز فجر گفت: در این مرحله تنها یک‌سوم از مسیر ۵ کیلومتری به پیمانکار تحویل داده‌ایم که پس از اتمام آن بخش‌های دیگر نیز فعال خواهد شد.

‌وی ادامه داد: برای اجرای فاز نخست طرح راهسازی جم به پالایشگاه به طول ۴ هزار و ۸۰۰ متر ۱۷۰ میلیارد ریال تخصیص یافته است و پیمانکار پروژه فعالانه کار را به جلو می‌برد.

رئیس اجرای طرح‌های مهندسی شرکت پالایش گاز فجر جم اظهار داشت: در طول تقریبی ۵ کیلومتر مورد اجرا در فاز نخست، ۳۳۰ هزار مترمکعب خاکبرداری و ۳۰۰ هزار مترمکعب خاک‌ریزی انجام خواهد شد که نشان دهنده حجم وسیع عملیات این پروژه است.

پورکریمی گفت: در این جاده که عرض آن ۱۳ متر خواهد بود نزدیک به ۲۰ هزار متر بتن‌ریزی در بخش‌های ابنیه فنی و دیگر نقاط مورد نیاز شاهد خواهیم بود.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود به تعداد ابنیه فنی یا همان پل‌های مورد نیاز برای فاز اول این پروژه هم اشاره و خاطرنشان کرد: در طول مسیر یازده دستگاه آبرو یا پل احداث خواهد شد و انشاءلله یک جاده بسیار استانداردی را به مردم شریف شهرستان تحویل خواهیم داد.

پورکریمی همکاری مردم منطقه و به‌خصوص شوراهای اسلامی در جهت تسریع پروژه را بسیار مهم خواند و یادآور شد: اگر این همکاری و تعامل وجود نداشته باشد قطعا انجام کار با سرعت مورد نظر پیش نخواهد رفت و زمان تحویل پروژه که نیاز اساسی مردم شهرستان و همچنین کارکنان این شرکت است به عقب خواهد افتاد.

وی اضافه کرد: این محور محل تردد کارکنان این پالایشگاه و مردم شهرستان خواهد بود و دارای اهمیت ویژه‌ای است و با اجرای کامل پروژه، مسیر از ۳۵ کیلومتر به ۲۰ کیلومتر کاهش می‌یابد و این در حالی است که گردنه‌های خطرناک جاده نیز اصلاح و ایمن خواهد شد.

انتهای پیام/۲۲۵۵/آ ۳۰/

http://fna.ir/PBIME4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *