پیشروی مکانیزاسیون کشاورزی گلستان در کشور/ رشد ۱۴ درصدی تخصیص اعتبار در بخش مکانیزاسیون

عیدمحمد فاروقی امروز در گفت و گو با خبرنگار فارس از گرگان اظهار کرد: در راستای توسعه و تقویت مکانیزاسیون در سالی که به گفته رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران مزین به  نام اقتصاد مقاومتی، اشتغال و تولید است تاکنون ۸۲۵ دستگاه تراکتور از طریق شرکت تراکتورسازی ایران به کشاورزان گلستانی فروخته شده است.

وی افزود: با این احتساب گلستان در جذب خرید تراکتور رتبه اول کشور را به خود اختصاص داده است در سال گذشته نیز جزو استان‎های پیشرو در جذب تراکتور بودیم.

مدیر مکانیزاسیون سازمان جهاد کشاورزی گلستان خاطرنشان کرد: در سال جاری ۶۲۹ میلیارد ریال برای تقویت مکانیزاسیون کشاورزی به استان تخصیص یافت که به نسبت به سال گذشته در بحث تخصیص شاهد ۱۴ درصد رشد بودیم به لحاظ جذب اعتبار با مبلغ ۸۷۰ میلیارد ریال رتبه دوم کشور را نیز کسب کردیم.

فاروقی ادامه داد: از خط ویژه اعتباری بیش از ۴۵۰ میلیارد ریال به پرونده‎های پرداختی و مصوب  استان اختصاص یافت که ۴۳۰ میلیارد ریال برای پرونده‎های پرداختی و ۲۰ میلیارد ریال برای پرونده‎های مصوب و آماده به پرداخت در نظر گرفته شده است، در این مسیر برای خرید انواع تراکتور، کمباین، انواع ادوات دنباله‌بند در زیربخش‎های زراعت، باغبانی، دام و طیور تسهیلات پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه در سال جاری یک هزار و ۹۰۰ پرونده به بانک کشاورزی برای پرداخت تسهیلات معرفی شده است، افزود: ۸۰ میلیارد تومان برای پرونده‎های معرفی شده به بانک، ۴۵ میلیارد تومان برای پرونده‎های مصوب و پرداختی و ۱۳ و نیم میلیارد تومان مربوط به پرونده‎های در حال دسترسی می‎باشد علاوه بر این خط ویژه اعتباری، با همکاری مدیریت پست بانک استان ۲۵۴ پرونده با ۱۱ و نیم میلیارد تومان اعتبار برای خرید عمدتا دستگاه تراکتور و انواع ادوات دنباله‌بند معرفی و جذب اعتبار شده است.

انتهای پیام/خ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *