پیشنهادات زیادی برای عبور بار از خط ریلی آستارا ـ آستارا وجود دارد

به گزارش خبرگزاری فارس از آستارا، موصال محموداف امشب در نشست مشترک مسئولان گمرک و راه‌آهن در محل بارانداز ریلی با اشاره به نقش راه‌آهن آستارا ـ آستارا در سرنوشت کریدور شمال ـ جنوب اظهار کرد: اتصال خط ریلی آستارا ـ آستارا به رشت ـ قزوین باعث فعال شدن این کریدور در آینده نزدیک می‌شود.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون پیشنهادت زیادی برای عبور بار از طریق راه‌آهن بین‌المللی آستارا ـ آستارا وجود دارد تصریح کرد: در تلاش هستیم تا با همکاری دولت ایران با تکمیل مجموعه راه‌آهن و بارانداز ریلی در سریع‌ترین زمان ممکن به پیشنهاد‌های مطرح‌شده پاسخ دهیم.

معاون اقتصادی راه‌آهن جمهوری آذربایجان با اشاره به تعهدات جمهوری آذربایجان درباره تکمیل پروژه بین‌المللی راه‌آهن آستارا ـ آستارا به دولت ایران افزود: تمام تلاش خود برای انجام هرچه سریع‌تر تعهداتی که مربوط به جمهوری آذربایجان است انجام می‌دهیم.

فرماندار شهرستان آستارا نیز در نشست مشترک مسئولان گمرک و راه‌آهن در محل بارانداز ریلی اظهار کرد: با توجه به الزامات این پروژه ملی در راستای حمایت از اقتصاد کشور، تمام تلاش خود را برای رفع موانع در سطح شهرستان انجام می‌دهیم.

یونس رنجکش تصریح کرد: با تمام حمایت‌های انجام‌گرفته از سوی استانداری، فرمانداری و دولت در اجرای این پروژه، متأسفانه برخی مشکلات جزئی و ناهماهنگی بین دستگاهی موجب شده تا مشکلاتی برای شهرستان در بحث تردد و ترافیک ایجاد شود که امیدوارم این مشکلات با پیگیری شرکت راه‌آهن و گمرک برطرف شود.

فرماندار شهرستان آستارا نیز با اشاره به اثرات تأثیرگذار افتتاح رسمی پروژه بین‌المللی آستارا- آستارا در بحث اشتغال و سرمایه‌گذاری این شهرستان بیان کرد: باید تلاش کرد تا هرچه سریع‌تر زیرساخت‌های موردنیاز در بارانداز ریلی فراهم شود تا مردم اثرات آن را بهتر لمس کنند.

ابوالقاسم یوسفی‌نژاد، ناظر گمرکات استان گیلان نیز در نشست مشترک مسئولان گمرک و راه‌آهن در محل بارانداز ریلی با اشاره به نقش تأثیرگذار راه‌آهن آستارا-آستارا در اقتصاد منطقه اظهار کرد: زیرساخت‌های مربوط به استقرار گمرک در بارانداز ریلی آستارا-آستارا باید در اسرع وقت تکمیل شود.

انتهای پیام/ذ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *