پیگیری منابع پایدار علمی برای تأمین آب شرب در کشور

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، رضا اردکانیان پیش از ظهر امروز بازدید از پروژه سد نیمه تمام گیوی در کوثر بر تسریع در روند عملیات اجرایی پایاب سد گیوی تأکید کرد و اظهار داشت: با توجه به شرایط کم آبی در کشور رودخانه آب‌آور این سد همیشه و دائمی است. 

وی افزود: در صورت عدم بهره‌برداری به موقع از تخصیص آب کشاورزی برای اراضی مطالعه شده، شهرستان کوثر از جمعیت خالی خواهد شد.

وزیر نیرو ضمن بررسی مشکلات پایاب سد گیوی برای عملیاتی شدن این پروژه گفت: به دنبال یافتن راهکارهایی برای تصمیم گیری‌های پایدار و کارشناسی برای بحث آب در سطح کشور هستیم.

وی افزود: برطرف کردن نیازهای اعتباری در سطح وزارت یکی از دغدغه‌های اصلی در کشور بوده است.

وزیر نیرو از اتمام عملیات مطالعاتی فاز اول پایاب سد گیوی خبر داد و افزود: در صورت فراهم بودن مقدار قابل ملاحظه‌ای از منابع مالی برای پایاب سد گیوی، عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

استاندار اردبیل نیز در این بازدید ضمن اشاره به مبلغ ۲۲۰ میلیارد تومانی برای اجرای پایاب سد گیوی، گفت: امسال حتماً منابع مذکور تأمین و به نتیجه خوبی خواهیم رسید.

وی افزود: این مبلغ مطالعه شده برای سد گیوی (۲۲۰ میلیارد تومان) حتماً تأمین و به مرحله اجرا در خواهد آمد.

بهنام‌جو تصریح کرد: در آینده نزدیک با سفر ریاست جمهوری به استان حتماً شاهد خبرهای خوبی در خصوص سد گیوی خواهیم بود.

وی اظهار کرد: به دنبال تامین صددرصدی منابع برای آغاز عملیات پایاب سد گیوی برای سال جاری هستیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، عملیات اجرایی سد گیوی از سال ۸۲ آغاز شده و در سال ۹۶ مخزن سد به دست وزیر وقت نیرو (حمید چیت‌چیان) افتتاح شده است.

انتهای پیام/و

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *