چین ناکام بزرگ و هندوستان شگفتی‌ساز قابل احترام

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، دوازدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی نوجوانان آسیا که در تبریز برگزار شد، با قهرمانی تیم ژاپن به اتمام رسیده و تیم‌های کره‌جنوبی و ایران در رده‌های دوم و سوم مسابقات قرار گرفتند.

تیم والیبال نوجوانان چین که دوره گذشته به مقام سوم این مسابقات دست یافته بود، در تبریز عملکرد خوبی نداشته و با قرار گرفتن در رتبه ششم به کار خود خاتمه بخشید.

چین که در تمام دوره‌های مسابقات والیبال نوجوانان آسیا حضور داشته است، تا کنون به ۲ عنوان نایب قهرمانی و ۴ مقام سومی دست یافته و همچنان در حسرت قهرمانی این مسابقات است.

جالب اینکه چین تنها با یک پیروزی به مقام ششم آسیا دست یافت و شکست این تیم برابر هند یکی از شگفتی‌های این دوره مسابقات بود.

چین ناکام بزرگ مسابقات

امیر ملک‌زاده از خبرنگاران فعال مسابقات والیبال نوجوانان آسیا در تبریز در مورد تیم چین اظهار داشت: چین را می‌توان بدون هیچ شک و شبهه‌ای ناکام بزرگ مسابقات دانست، تیمی که در ۳ دیدار نخستش ۳ باخت متوالی را مقابل ژاپن، کره جنوبی و هند متحمل شد و در نهایت عنوان ششمی مسابقات را از آن خودش کرد.

وی افزود: چینی‌ها البته در جریان یکی دو بازی‌شان آنقدر خوب بودند که مسؤولان برگزاری به درخواست تیم حریف از آنها تست دوپینگ گرفتند. ملک‌زاده تصریح کرد: به هر حال چین کارش را با عنوان ششمی در تبریز به اتمام رساند، اما در هر صورت شاید انتظارات از چشم بادامی‌ها خیلی بیشتر از این‌ها بود، آنها خودشان هم در تبریز بیشتر غافلگیر شده و نتوانستند عنوان مدنظر خودشان را به دست بیاورند.

‌‌نتایج تیم چین:

دور مقدماتی:

ژاپن ۳ – چین ۱

کره جنوبی ۳ – چین صفر

دور دوم:

هند ۳ – چین ۲

چین ۳ – سریلانکا صفر

برای کسب مقام پنجمی:

تایلند ۳ – چین ۲

مقام تیم چین: ششم ‌ ‌

انتهای پیام‌/ذ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *