کارخانه تولید مواد شیمیایی سولفاتیک از حلقه آتش به سلامت گذشت

به گزارش خبرگزاری فارس از جنوب استان تهران به‌ نقل از روابط‌عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر کهریزک، یکی از شهروندان کهریزک خبر آتش سوزی کارخانه مواد شیمیایی را در محله صنعتی مهدی‌آباد ـ عبدل‌آباد اعلام کرد.

به گفته سرپرست آتش نشانی کهریزک، نیروهای آتش نشانی پس از حضور در محل حادثه مشاهده کردند که آتش سوزی داخل یک ساختمان اسکلت فلزی به مساحت ۳۰۰ متر که انبار مواد تولیدی کارخانه زمینی مورد استفاده قرار می‌گرفته، رخ داده است.
این ساختمان با کاربری انبار در زمینی به‌مساحت ۵ هکتار واقع شده بود که دلیل این حادثه از سوی کارشناسان آتش‌نشانی کهریزک، رسیدن حرارت ناشی از برش کاری مخزن  و بالا رفتن دمای محیط و شعله ور شدن آن که با روکش لاستیکی پوشیده شده بود، اعلام شد.

وحید فروغی در تکمیل این خبر افزود: باتوجه به تولید مواد شیمیایی در این کارخانه و قابل اشتعال بودن مواد انبار شده در محوطه کارخانه، اگر نیروهای آتش نشانی به موقع در محل حادثه حضور نمیافتند یا در اجرای عملیات اطفای حریق تعلل می کردند، خسارات جبران ناپذیری در کارخانه و منطقه صنعتی به بار می‌آمد.

نیروهای آتش‌نشانی پس از اتمام عملیات، سرد کردن محیط و ارائه تذکرهای ایمنی به کارفرمایان، محل حادثه را به سوی ایستگاه آتش‌نشانی ترک کردند.

انتهای پیام/۲۴۶۲/غ

http://fna.ir/WF23O3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *