کاهش ۱۹ درصدی مرگ‌و‌میرها در بیمارستان تامین اجتماعی سنندج / کسب رتبه دوم در انجام زایمان طبیعی

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، افشین احمدی شامگاه سه‌شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه در سنندج با ارائه گزارشی از عملکرد بیمارستان تامین اجتماعی سنندج طی سال گذشته و چندماهه امسال اظهار کرد: از نظر ویزیت متخصص در سال‌جاری نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته حدود ۴۵ درصد رشد داشته‌ایم.

وی با اشاره به افزایش ۱۳ نفر متخصص به مجموع کادر این بیمارستان گفت: در بحث انجام جراحی‌ها حدود ۱۵۴ درصد نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته افزایش داشته‌ایم.

رئیس بیمارستان تامین اجتماعی سنندج از کاهش ۱۹ درصدی مرگ و میرها در سال‌جاری نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته خبر داد و افزود: ضریب اشغال تخت در بیمارستان تامین اجتماعی سنندج ۸۶ درصد است.

احمدی به افزایش آمار زایمان در بیمارستان تامین اجتماعی سنندج اشاره کرد و اظهار کرد: در سال گذشته ۲ هزار و ۶۶۶ مورد زایمان طبیعی و یک‌ هزار و ۳۹ مورد سزارین در این بیمارستان انجام شده است.

به گفته وی، بیمارستان تامین اجتماعی سنندج در شاخص زایمان طبیعی نسبت به سزارین رتبه دوم کشور را دارد.

رئیس بیمارستان تامین اجتماعی سنندج در ادامه به اجرای طرح هتلینگ در بیمارستان تامین اجتماعی سنندج اشاره کرد و افزود: ضریب اشغال تخت در بیمارستان بعثت در بهمن ماه حدود ۹۹ درصد بود از این رو اجرای طرح را بعد از کاهش این ضریب در ۲۹ اسفند سال گذشته کلید زدیم.

احمدی با بیان اینکه اجرای این طرح با شتاب خاصی انجام شد، گفت: این طرح با تعامل و برنامه‌ریزی بسیار خوبی که وجود داشت در بازده زمانی کوتاهی حدود ۷۰ روز انجام گرفت.

وی خاطرنشان کرد: بیمارستان را از نظر تجهیزات مختلف با اجرای طرح هتلینگ به سطح بسیار مطلوبی رسانده‌ایم.

رئیس بیمارستان تامین اجتماعی سنندج گفت: ظرفیت اتاق‌ها از سه تخت به دو تخت کاهش دادیم و در کنار این مبحث امکانات رفاهی برای همراه بیمار نیز در نظر گرفته شده است.

احمدی با بیان اینکه اقدامات انجام گرفته در بیمارستان این مجموعه درمانی را فراتر از بیمارستان های سه ستاره کرده است، اظهار داشت: سرویس‌های بهداشتی مخصوص معلولین را در طبقات مختلف ایجاد کرده‌ایم.

وی از هزینه‌کرد حدود یک‌میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان در بحث تامین تجهیزات برای بیمارستان خبر داد و افزود: حدود ۳ میلیارد تومان در بحث ارتقای تخت‌ها و غیره در اجرای طرح هتلینگ بیمارستان تامین اجتماعی سنندج هزینه شده است.

به گفته رئیس بیمارستان تامین اجتماعی سنندج، بحث پذیرش بیماران خارجی و در مجموع توریسم درمانی را در آینده نزدیک در این بیمارستان شاهد خواهیم بود.

گفتنی است، خبرنگاران از بخش‌های مختلف بیمارستان از جمله بخش جراحی و کودکان بیمارستان تامین اجتماعی بازدید کردند.

انتهای پیام/۷۹۰۰۲/آ ۳۰/

http://fna.ir/GDJ4GP

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *