کتاب «ارتش کلاه پوستی‌ها» رونمایی شد

به گزارش خبرگزاری فارس در همدان، امشب مراسم سالگرد شهادت آیت‌الله مدنی در مسجد مهدیه همدان برگزار شد، در این مراسم از کتاب «ارتش کلاه پوستی‌ها» که در آن به زندگی آیت‌الله مدنی پرداخته شده بود، رونمایی شد.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان اینکه همه اقشار جامعه باید از این محافل نور بهره ببرند، از برگزارکنندگان مراسم قدردانی کرد و اظهار کرد: برخی از عالمان شیعه را به خاطر تبیین دین مبین اسلام زنده زنده سوزانده‌اند، اگر در طول یک‌هزار و ۴۰۰ سال علما این چنین جانفشانی نمی‌کردند ما اینجا نبودیم.

آیت‌الله غیاث‌الدین طه‌محمدی با بیان اینکه فکر نمی‌کنم هیچ شهری به اندازه همدان مفاخر داشته باشد که در راه اسلام نیز جانفشانی کرده‌اند گفت:رهبر معظم انقلاب فرمودند “زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست» این جمله بسیار سنگین است و باید به آن توجه داشت.

 وی با بیان اینکه برای حاضران این محفل ثواب اخروی نوشته خواهد شد، افزود: کسی که در دوران غیبت نایب بر حق است حرف بزرگی در این رابطه می‌زند.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان اینکه علمای راه شیعه هم شهیدان را ساختند و هم خود شهید شدند، گفت:امامان ما هم شهید هستند و هم خود شهادت ساختند و حال شهادت رمز و راز دارد.

وی با بیان اینکه تمام عالمان شیعه از صدر اسلام تا امروز قربانی شده‌اند و ماامروز آنها را به این مراسم دعوت کرده‌ایم چراکه اگر علما نبودند ما دین‌شناس نبودیم، خاطرنشان کرد: عالمان شیعه عمری جهاد کرده و عالم شده و حق و باطل را شناختند و اگر نبودند ما گمراه بودیم.

طه‌محمدی ادامه داد:علما بعد از آنکه جهاد علمی کرده‌اند جهاد خودسازی و تزکیه نفس کرده که یکی از آنها شهید آیت‌الله مدنی است.

وی با بیان اینکه خدمات ملموس شهید مدنی را می‌توان نشان داد اما لحظات عابدانه شهید ایشان با پروردگارش برای ما ملموس نیست، افزود: جهاد دوم آیت‌الله مدنی تبلیغ بود که در طول عمرش به آن  پرداخت.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان اینکه در این ۱۲ سالی که من به اینجا آمده‌ام دو قطب معنویت و فضیلت را شناختم که یکی آیت‌الله مدنی و دیگری آیت الله آخوند همدانی بودند، گفت: مرحوم آیت‌الله آخوند ۶۰ سال مجاهدت کردند و ما مدیون مجاهدت‌های چندین ساله ایشان هستیم.

وی با اشاره به اینکه آن موقع که نفس‌ها در سینه‌ها حبس بود آیت‌الله مدنی مردم را بیدار کرد و من ایشان را از طریق برنامه‌های تلویزیونی شناختم خاطرنشان کرد: گاهی به خانواده برخی از شهدا کم‌لطفی می شود در حالی که ما باید از آنها بیشتر استفاده کنیم.

طه‌محمدی بیان کرد: آیت الله شهید مدنی ذوب در امام خمینی(ره) بود و تابع محض؛ اینگونه است که انسان بعد از مقام تسلیم به مقام رضا می‌رسد.

انتهای پیام/ذ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *