کردستان قهرمان رقابت‌های ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی جوانان کشور شد

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، رقابت‌های قهرمانی ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی جوانان کشور ظهر امروز با قهرمانی تیم کردستان پایان رسید.

در این مسابقات ۱۷ تیم از ۱۴ استان سراسر کشور در رقابت‌های قهرمانی ورزش‌های زورخانه‌ایی و کشتی پهلوانی جوانان کشور حضور یافتند و مسابقات خود را طبق قوانین و مقررات جدید فدراسیون برگزار کردند.

در پایان مسابقات، تیم کردستان با ۳۶۸ امتیاز با اقتدار عنوان نخست را در بخش تیمی ورزش‌های زورخانه به دست آورد و بر سکوی اول ایستاد، استان‌های کرمان و خراسان جنوبی نیز به ترتیب با امتیازات ۳۵۲ و ۳۴۷ جایگاه دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

در بخش هنرهای فردی، در وزن ۸۰+ کیلوگرم مجید احمدی در مسابقات کباده از کردستان عنوان نخست را کسب کرد، سوران الله‌مرادی در چرخ چمنی و سنگ به ترتیب دوم و سوم شد، شهریار مرادی و محمد عارفی در رقابت‌های میل بازی و چرخ تیز بر سکوی سوم قرار گرفتند.

همچنین در چرخ چمنی، هومن کرباسی دیگر ورزشکار کردستانی مقام دوم وزن ۸۰- کیلوگرم را به خود اختصاص داد.

در رقابت‌های کشتی پهلوانی، مجید احمدی از کردستان در دیدار فینال وزن ۹۰+ کیلوگرم پیکارهای کشتی پهلوانی جوانان کشور با غلبه بر حریف خود پهلوان جوانان کشور در سال ۹۶ شد.

حسن ناصری، امید نصرتی و شهریار مرادی دیگر کشتی‌گیران کردستانی به ترتیب در اوزان ۶۰، ۸۰ و ۹۰ کیلوگرم عنوان نخست را به دست آوردند و بر سکوی اول قرار گرفتند، هومن میرزایی نیز در وزن ۷۰ کیلوگرم دوم شد.

در مجموع رشته‌های تیمی زورخانه‌ای، هنرهای فردی و کشتی پهلوانی، تیم جوانان کردستان با ۲۰۶ امتیاز به مقام قهرمانی رسید، جوانان استان کرمان با ۱۴۹ امتیاز بر سکوی دوم ایستادند و تیم خراسان جنوبی با ۱۲۶ امتیاز به مقام سومی بسنده کرد.

رقابت‌های قهرمانی ورزش‌های زورخانه‌ایی و کشتی پهلوانی جوانان کشور طی روزهای یکم تا سوم شهریورماه تحت عنوان یادمان پهلوان شهید محسن حججی در مجموعه ورزشی آزادی سنندج برگزار شد.

انتهای پیام/ح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *