کسی دست یاری به سمت موسیقی سنتی دراز نمی‌کند

به گزارش خبرنگار فارس از یزد، علی ترابی امشب در دیدار جمعی از هنرمندان یزدی با اشاره به مشکلات متعدد دامن‌گیر هنرمندان به‌ویژه عرصه موسیقی در جامعه امروز، گفت: مشکلات این عرصه مختص یک یا چند استان نبوده تمامی شهرهای کشور را در برگرفته است که بنا به شرایط هر شهر و استان شدت آن نیز متغیر است.

وی ادامه داد: یکی از مشکلات امروز عرصه هنر، گرایش گسترده مردم به موسیقی پاپ در مقایسه با موسیقی سنتی است، باید گفت که این روند در فارغ از مرزهای بوده و تمام جهان گرایش به سمت موسیقی‌های رقیق‌تر دارند.

مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: تفاوتی که در ایران با سایر کشورها مشاهده می‌شود در این است که در سایر کشورها مسؤولان حمایت‌های خود را به سمت سبکی از موسیقی که طرفدارانی کمتر دارد هدایت کرده و آن را از مشکلات نجات می‌دهند، اما در کشور ما مسئله این‌چنین نبوده و کسی دست یاری به سمت موسیقی سنتی دراز نمی‌کند.

این مسؤول، انجمن موسیقی ایران را نهادی برای حمایت از موسیقی کشور و سبک سنتی دانست و افزود: موسیقی‌دانان برجسته هر استان به این انجمن معرفی‌ شده و با همفکری و همکاری، عرصه موسیقی کشور را مدیریت می‌کنند.

ترابی در ادامه، جشنواره موسیقی کویرنشینان در یزد را گامی ارزشمند در اشاعه هنر بومی و ملی برشمرد و بیان کرد: هنرمندان این عرصه با تمام توان به تعالی این اقدام ارزشمند بپردازند، مسئولان موسیقی در معاونت هنری وزارت ارشاد اسلامی کشور نیز همواره تلاش خود را برای تخصیص اعتبارات و حمایت‌های لازم در این عرصه به کار خواهند بست.

وی همچنین تأکید کرد: موسیقی ناب ایرانی همچون یزد همواره جایگاهی جهانی دارد، بنابراین هنرمندان عرصه موسیقی کویرنشینان یزد، فارغ از دغدغه ثبت جهانی این هنر، توجه خود را به سمت پیشرفت و تجلی هرچه بیشتر این عرصه معطوف کنند.

انتهای پیام/ذ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *