کشتی همدان دوباره مدال جهانی می‌خواهد

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، ترکیب تیم ملی کشتی آزاد اعزامی به رقابت‌های کشتی جوانان قهرمانی جهان در فنلاند که ۱۰ تا ۱۵ مردادماه در شهر تامپره برگزار می‌شود، در شرایطی اعلام شده که دوبنده وزن ۹۶ کیلوگرم تیم ملی جوانان بر تن دانیال شریعتی نقش خواهد بست تا بعد از مدت‌ها شاهد حضور یک گوش شکسته مادستانی در آوردگاه جوانان جهان باشیم.

از سویی دیگر مسعود مصطفی‌جوکار افتخار ورزش اول همدان و نایب قهرمان المپیک ۲۰۰۴ آتن نیز به عنوان مربی به این مسابقات اعزام می‌شود.

دانیال شریعتی اما در شرایطی برای نخستین بار گام به مسابقات قهرمانی جوانان جهان می‌گذارد که خود بهتر از همه به این موضوع واقف است که کشتی استان همدان بعد از پنج سال دوباره گام به آوردگاه قهرمانی جوانان جهان می‌گذارد و وظیفه سنگینی بر دوش اوست.

مهران میرزایی سال ۹۱ در مسابقات قهرمانی جوانان جهان در تایلند عنوان قهرمانی را تصاحب کرد، هرچند او خیلی زود از اوج فاصله گرفت و هیچ وقت به حقش نرسید اما حالا درس عبرتی برای دانیال شریعتی‌نیاست تا در صورت موفقیت در قهرمانی جوانان جهان، مقتدرانه گام به رده سنی بزرگسالان گذاشته و همچون یکی مثل حسن یزدانی همیشه در اوج باشد.

شریعتی‌نیا که زیر نظر مربی ارزنده و دوست‌داشتنی شهر همدان سید جلیل جگرگوشه الفبای کشتی را آموخت و یکی پس از دیگری پله‌های ترقی را زیر پا آورد، حالا رویاهای خود را در قاره سبز و در قالب مسابقات قهرمانی جوانان جهان جست‌وجو می‌کند و اکنون که در ابتدای راه است، باید چراغ اول را روشن کند.

بدون تردید از این جوانان جویای نام تیم ملی که رهسپار فنلاند خواهند شد، قهرمانان ارزنده‌ای به دنیای کشتی معرفی می‌شوند و شاید برخی از آنها صاحب دوبنده تیم ملی در المپیک ۲۰۲۰ هم شوند. همان راهی که علیرضا کریمی و حسن یزدانی در پیش گرفتند و بلافاصله پس از قهرمانی در جوانان جهان، با قدرت به رده بزرگسالان رفته و در المپیک هم روی تشک رفتند.

انتهای پیام/ح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *