کشف بیش از ۳٫۷ میلیون نخ سیگار قاچاق در کردستان

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، رضا میرزایی در اولین جلسه اصلی کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت و مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سنندج، با اشاره به نامگذاری امسال به نام سال حمایت از کالای ایرانی، اظهار کرد: قاچاق کالا و ارز بیشترین لطمه را به اقتصاد ما وارد کرده است.

دبیر کمیسیون هماهنگی شورای نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کردستان با اشاره به طرح جامع مبارزه با قاچاق کالا و ارز، گفت: طرح ها بومی‌سازی شده و برای مدیران دستگاه‌های مختلف ارسال شده است.

میرزایی با اشاره به اینکه ۱۸ دستگاه در زمینه مبارزه با قاچاق کالا مسوولیت دارند، اضافه کرد: وظایف هر دستگاه بر اساس طرح‌های بومی گزینی‌شده مشخص است و با هر نوع کم‌کاری در انجام به عنوان تخلف برخورد خواهد شد. 

وی در ادامه با ارائه آماری از عملکرد استان در بحث مبارزه با قاچاق کالا و ارز، گفت: طی ماه گذشته ۴۱ هزار و ۷۵۵ بطر مشروبات الکلی در استان کشف و ضبط شده است.

دبیر کمیسیون هماهنگی شورای نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کردستان خاطرنشان کرد: در زمینه کشف و ضبط مشروبات الکلی نسبت مدت زمان مشابه ۹ درصد رشد داشتیم.

میرزایی افزود: ۳ میلیون ۷۷۹ هزار و ۲۴۰ هزار نخ سیگار قاچاق در استان کشف و ضبط شده که نسبت به مدت زمان مشابه ۷۱ درصد افزایش داشته است.

وی از کشف و ضبط ۱۶۸ هزار و ۵۷۶ قلم انواع مواد آرایشی و بهداشتی غیراستاندارد با افزایش ۴۳ درصدی در فروردین ماه امسال خبر داد و اذعان داشت: ۱۲۲ هزار و ۵۶۸ قلم داروی تاریخ مصرف گذشته در یک ماهه امسال کشف و ضبط شده است.

به گفته دبیر کمیسیون هماهنگی شورای نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کردستان، در یک ماهه امسال ۲۹۹ دستگاه گوشی موبایل با رشد ۹۳ درصدی نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته در استان کشف و ضبط شده است.

میرزایی تصریح کرد: ۱۰۸ هزار لیتر سوخت قاچاق از ابتدای امسال تا پایان فروردین ماه کشف شده است که نسبت به فروردین ماه سال گذشته ۴۷ درصد افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه بر اساس آمارهای موجود ۲ هزار و ۳۷ دستگاه تجهیزات گیرنده از ماهواره‌ با کاهش ۴۱ درصدی نسبت به  سال گذشته در استان کشف شده است، گفت: ۱۲۷ هزار و ۹۷۳ ثوب البسه قاچاق، ۲۶۰ دستگاه وسایل خانگی و ۴ راس احشام از دیگر کشفیات قاچاق کالا در این مدت زمان بوده است.

دبیر کمیسیون هماهنگی شورای نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کردستان  از تشکیل ۴۱۹ فقره پرونده در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سال‌جاری خبر داد و اذعان داشت: در بحث پرونده‌های متشکله نسبت به فروردین ماه ۹۶ حدود ۸ درصد کاهش داشته‌ایم.

به گفته میرزایی، ۱۳۸ دستگاه وسایل نقلیه با کاهش ۳۸ درصدی نسبت به سال گذشته در استان توقیف شده است.

دبیر کمیسیون هماهنگی شورای نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کردستان در پایان از متلاشی شدن ۴ باند بزرگ قاچاق کالا و ارز در فروردین ماه امسال خبر داد و گفت: نسبت به مدت زمان مشابه در شناسایی و متلاشی کردن باندهای قاچاق رشد ۱۰۰ درصدی داشته‌ایم.

انتهای پیام/ج/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *