کلنگ‌زنی راه‌آهن جیرفت

به گزارش خبرگزاری فارس از جیرفت، یحیی کمالی‌پور عصر امروز در آیین تجلیل از آزادگان و خبرنگاران با تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به ویژه رجایی و باهنر اظهار داشت: آزادگان اسوه‌های صبر و بردباری و سربازان بی‌ادعای نظام و رهبری و خبرنگاران سربازان جبهه جنگ نرم هستند.

وی بیان کرد: تجلیل از این دو قشر پیوند نسل امروز که در عرصه مبارزه با دشمن در حوزه جنگ نرم عمل می‌کنند با نسل دیروز است که با تمام توان از کیان این مرز و بوم دفاع کردند و هر دو گروه برای بقای ارزش‌ها و آرمان‌های نظام گام برداشتند.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس با بیان اینکه آسایش امروز نتیجه بردباری، ایستادگی و مقاومت آزادگان و قلم‌هایی است که برای رضای خدا و خلق آن زده شده است، تصریح کرد: آزادگان بار دیگر کربلای امام حسین (ع) را به منصه ظهور رساندند و خبرنگاران با روشنگری و شفاف‌سازی از تسلط تفکر غربی و ترویج فرهنگ ناسالم جلوگیری کردند.

وی با ارائه گزارشی از عملکرد خود از ابتدای دوران نمایندگی خود افزود: در ابتدای کار خود طی جلسه‌ای با فرمانداران شهرستان‌های جیرفت و عنبرآباد مسائل زیرساختی و مهم را در اولویت کار خود قرار دادیم و بر همین اساس ۱۰ مورد را در بحث گازرسانی، راه آهن، راه‌های روستایی، آب، برق و … انتخاب و برای به نتیجه رساندن آنها تلاش کردیم.

کمال‌پور با اشاره به اینکه طی سفر معاون اول رئیس جمهور به جنوب کرمان گازرسانی مصوب شد و کلید خورده است، ادامه داد: طی یکی دو ماه آینده با حضور رئیس جمهور و یا معاون اول وی کلنگ راه‌آهن جیرفت بم به زمین زده می‌شود.

وی با بیان اینکه همچنین مقرر شد، ۴٫۵ میلیارد تومان برای پروازها، روشنایی باند فرودگاه جیرفت و سیستم ناوبری اختصاص یافته و پروازهای آن افزایش پیدا کند و عنوان کرد: ۸۰ درصد راه‌های روستایی زیرسازی و آماده آسفالت هستند.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس با اشاره به اینکه ۸۳ روستای فاقد برق در این دو شهرستان وجود داشت که طی سال گذشته ۳۵ روستا برقرار و مجوز مابقی نیز اخذ شده است، ابراز کرد: طی سفر وزیر ارتباطات نیز مجوز اینترنت پرسرعت در ۳۲۰ روستا و احداث ۱۰ دکل مخابراتی صادر شده است.

وی با توجه به اینکه به زودی دو جشن بزرگ ملی برای شهر شدن اسفندقه و بخش شدن علی‌آباد سازمان برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: شهرستان شدن بخش اسماعیلی نیز در دستور کار قرار دارد.

انتهای پیام/ی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *