کلنگ‌زنی پروژه الحاقی بیمارستان شهدای آبیک نیمه امسال/ احداث بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی مهرگان توسط مؤسسه خیریه سجادیه

داود محمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آبیک اظهار داشت: بیمارستان تخصصی، فوق تخصصی و سوانح سوختگی شمال و شمال غرب کشور با ۱۶۰ تخت و ارزش هر تخت ۷ میلیارد ریال در شهرک مهرگان شهر محمدیه شهرستان الوند استان قزوین احداث می‌شود.

وی افزود: بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی شهرک مهرگان شهر محمدیه توسط موسسه خیریه سجادیه کشور احداث می‌شود که ساخت صفر تا ۱۰۰ آن توسط خیران صورت می‌گیرد.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بخشی از بیمارستان شهرک مهرگان ویژه سوانح سوختگی است، ادامه داد: جانمایی بیمارستان شهرک محمدیه توسط خود خیران صورت گرفته؛ این در حالی است که با توجه به ۳۰ هزار واحد مسکونی در شهرک مهرگان این شهرک فاقد فضای درمانی بوده که بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی خیّرساز به همین منظور احداث می‌شود.

محمدی اضافه کرد: درصدی کمی از سوختگی‌های حاد و نیاز به آی‌ سی یو ممکن است اتفاق بیفتد که بخش ویژه سوانح سوختگی بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی شهرک مهرگان به همین منظور احداث می‌شود گرچه بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی بوده وبه بیماران در تمام زمینه‌ها در این بیمارستان خدمات ارائه می‌شود.

وی با اشاره به احداث پروژه الحاقی خیّرساز در بیمارستان شهدای  شهرستان آبیک خاطرنشان کرد: زمانی که خیّر این پروژه اعلام آمادگی کرد، پیگیری برای ساخت آن در دستور کار مسؤولان قرار گرفت.

این مسؤول بیان کرد: معادل پول خیّر پروژه الحاقی بیمارستان شهدای آبیک،  دستور اختصاص بودجه در دستور وزارت بهداشت و سازمان مدیریت برنامه و بودجه کشور قرار گرفت که سهم خیّر ۳۵ میلیارد ریال و سهم سازمان برنامه و بودجه هم ۳۵ میلیارد ریال است.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سؤال که با توجه به اینکه موضوع ساخت بیمارستان سوانح سوختگی در یکی از جلسات شهرستان آبیک مطرح شده بود، چرا در این شهرستان احداث نمی‌شود؟ چنین پاسخ داد: ساخت بیمارستان سوانح سوختگی به همراه بخش‌های تخصصی و فوق تخصصی در توان خیّر شهرستان آبیک نیست و مقرر شده پروژه الحاقی بیمارستان شهدا توسط این خیّر احداث شود.

محمدی افزود: در حال حاضر مراحل نهایی موضوع احداث پروژه الحاقی بیمارستان شهدا شهرستان آبیک در حال طی شدن است و در نیمه نخست امسال کلنگ آن به زمین زده می‌شود که با احداث آن، ۳۰ تخت بر این بیمارستان افزوده می‌شود.

وی ادامه داد: مردم شهرستان آبیک در زمینه‌های مختلف  بیمار می‌شوند که با ساخت پروژه الحاقی، در تمام زمینه‌ها به مردم این شهرستان خدمات ارائه می‌شود؛ این در حالی است که صرف ساخت بیمارستان سوانح سوختگی کمکی به بهبود وضعیت درمانی این شهرستان نمی‌کرد.

گفتنی است، کلنگ احداث بیمارستان سوانح سوختگی شهرک مهرگان مقرر شده در اردیبهشت ماه امسال  با حضور وزیر بهداشت به زمین زده شود.

امید است کلنگ پروژه الحاقی بیمارستان شهدای شهرستان آبیک هر چه زودتر به زمین زده شود و احداث آن در کمترین زمان ممکن صورت گیرد تا باز هم قصه تلخ نداشتن بیمارستان دولتی برای مردم این شهرستان تکرار نشود.

لازم به ذکر است، بیمارستان شهدای آبیک در ۱۳ خرداد ماه سال ۹۲ بدون اینکه تکمیل شده باشد بخش اورژانس و کلینیک آن به بهره‌برداری رسید و پس از گذشت چند سال از احداث آن مسؤولان از استاندارد نبودن مصالح ساختمانی به کار رفته در آن خبر داده‌اند و اذعان کرده‌اند معیارهای استاندارد وزارت بهداشت را ندارد که جای تأسف دارد، آبیک پس از ۱۷ سال شهرستان شدن بیمارستان دولتی ندارد و مردم آن به دلیل نداشتن بیمارستان دولتی از طرح تحول نظام سلامت محروم ماندند.

انتهای پیام/ذ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *