کوهنوردان امدادرسان نیازمند مراقبت هستند/ اتفاق مشابه را در شاهان‌کوه تجربه کرده بودیم

مهدی نصر اصفهانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار کرد: شب گذشته به دلیل عدم شناسایی محل دقیق حادثه عملاً اتفاقی نیفتاد و عملیات‌ جست‌وجوی تیم‌های امداد و نجات با وجود قطع بارش برف در ساعت ۱۲ بامداد، به نتیجه مطلوبی نرسید.

وی افزود: براساس حدس و گمانه‌ها محل سقوط هواپیما در خط‌الرأس و در ارتفاع ۳ هزار ۸۰۰ متری از سطح دریا واقع است و صعود به دامنه کوه دنا در شرایط برف و کولاک سخت است و به دلیل مه شدید در منطقه از بالگردها عملاً کاری ساخته نیست.

رئیس هیأت کوهنوردی استان اصفهان گفت: هنوز مدیریت لازم برای به کارگیری همه کوهنوردان امدادرسان صورت نگرفته است؛ در این عملیات از ۸۰ نفر کوهنورد یخ و برف و هیمالیانورد استفاده شده و تیم کوهنوردی به دلیل استقرار ۴ روزه در دامنه کوه دنا نیازمند مراقبت بیشتری است.

وی با بیان این که کوهنوردان هر لحظه ممکن است در حین عملیات با ریزش بهمن مواجه شوند، خاطرنشان کرد: اتفاق مشابه در شاهان‌کوه لرستان رخ داد بود که با اعزام ۱۵ کوهنورد عملیات امدادرسانی به ۱۱ نفر از حادثه‌دیدگان ۶ روز به طول انجامید، حال با چنین شرایط نامساعد جوی و ریزش بهمن کار به مراتب سخت‌تر است.

نصر اصفهانی اذعان داشت: کوهنوردان نیازمند تعامل نیروهای هلال احمر هستند تا بتوانند امروز به محل سقوط هواپیما نزدیک شوند؛ کوهنوردان در عملیات جستجو به اندازه ۴ روز آذوقه دارند و تیم حمایتی نیز با آنان همراهی می‌کند.

انتهای پیام/۶۳۰۵۶/ی۲۰/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *