گردوغبار آسمان خوزستان را فراگرفت / غلظت گردوغبار در دزفول ۵/۵ برابر حد مجاز

به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، میزان غلظت گردوغبار در آسمان ۷ شهر خوزستان از حد مجاز عبور کرد به طوری که میزان غلظت آن امروز در دزفول به ۸۳۰ میکروگرم بر مترمکعب معادل حدود  ۵/۵ برابر حد مجاز است.

بنابر اعلام اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان در ساعت ۱۱ صبح امروز میزان غلظت گردوغبار ۱۰ میکرون در شهرهای اهواز ۲۳۹، آبادان ۱۲۷، سوسنگرد ۳۰۳، شوش ۴۸۰، امیدیه ۱۲۲، شادگان ۱۷۸، اندیمشک ۳۸۵، حمیدیه ۱۸۶، بهبهان ۱۷۸، بندر امام ۸۸ میکروگرم بر متر مکعب است.

میزان استاندارد غلظت گردوغبار در هوا ۱۵۰ میکروگرم بر مترمکعب است.

در استان خوزستان ۴۲ هزار هکتار کانون ریزگرد فوق حاد، ۱۰۰ هزار هکتار حاد و ۳۵۰هزار هکتار کانون فعال وجود دارد.

استاندار خوزستان در روزهای واپسین سال ۹۶ گفته بود که در این سال، ۵۰ مرتبه پدیده ریزگرد آسمان خوزستان را فرا گرفته است.

وی بیان کرد: گرد و غبار در خوزستان به زیرساخت هایی همچون آب، برق و فاضلاب، خدمات شهری، مبلمان شهری، سلامت شهروندان و اقتصاد استان ضربه وارد می‌کند.

کارشناسان تأکید می‌کنند که در زمان آلودگی هوا شهروندان باید تا حد ممکن در فضای آزاد حضور پیدا نکنند. سالمندان، کودکان و افرادی که بیماری قلبی و ریوی دارند به طور خاص مورد تاکید هستند که باید حضور در فضای آزاد را به حداقل کاهش دهند و تنها برای انجام کارهای ضروری از خانه خارج شوند.

همچنین در مواقع ضروری برای حضور در فضای آزاد بهتر است از ماسک استفاده شود. قابل تأکید است که ماسک‌های کاغذی که معمولا مردم استفاده می‌کنند، اثر بخشی لازم را ندارد و باید در صورت امکان از ماسک‌های فیلتردار استفاده شود.

انتهای پیام/ع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *