گسترش پدیده تصادفات ساختگی در آذربایجان‌شرقی

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، بهرام صمدی‌راد ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در ارائه گزارش عملکرد ۹ ماهه اداره کل نظام پزشکی استان اظهار داشت: بالاترین حجم ارجاع‌‌‌کننده اداره معاینات است که در سال ۹۵ بعد از پنج استان در رتبه ششم کشوری از نظر تعداد معاینات هستیم و به نسبت ۱۰۰ هزار نفر جمعیت، ۲ هزار و ۳۷۰ مراجعه در استان بوده است.

وی با ابراز تاسف از اینکه اخیراً با تصادفات ساختگی روبه‌رو هستیم و دلیل اصلی آن چرخش پول سیاه در این حوزه است،گفت:در این موضوع افرادی جذب می‌شوند که با دقت نظر معاینات توانستیم طیفی از آنها را شناسایی کرده و به مقامات قضایی ارجاع دهیم و یک پدیده نامبارکی است که در خارج نیز بوده به طوریکه مجمع امور بیمه اروپا اعلام کرده که ۳۰ درصد پرونده‌های تصادفات ساختگی است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان خاطرنشان کرد: این پدیده به کشورهای جهان سوم نیز رفته و حرفه‌ای‌تر نیز اجرا شده است، برخی حتی صدمه به افراد نیازمند می‌رسانند تا بیمه دریافت کند، از این رو خبرنگاران در این زمینه باید با اطلاع‌رسانی کمک کنند.

وی افزود: در این موارد چند باند شناسایی شده ولی متاسفانه مدام همانند آفت رشد می‌کند.

صمدی‌راد با بیان اینکه برخی از باندها به صورت کشوری در حال فعالیت هستند، افزود: هر جا که گردش مالی زیاد باشد، عده‌ای به دنبال کسب درآمد آسان هستند و مردم باید هوشیار باشند.

وی یادآور شد: در موضوع دندانپزشکی نیز متاسفانه اتفاقات دردناکی داشتیم و آن اینکه چند نفر شناسایی شدند که دندان‌های یک فرد را شکسته بودند تا دیه بگیرند که با تکرار این امر، شناسایی شدند.

انتهای پیام/ج/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *