یکی از رسالت‌های اصلی آستان قدس رضوی توسعه مباحث فرهنگی است

به گزارش فارس از مشهد، سید مرتضی بختیاری پیش از ظهر امروز در جلسه شورای اداری سرخس در فرمانداری این شهرستان، ضمن تسلیت سالروز شهادت امام سجاد (ع)، رساله حقوقی امام سجاد را قوی‌ترین فرمول‌های حقوقی برای جامعه بشری برشمرد و اظهار داشت: در این رساله، حقوق پدر بر فرزندان همسایه با همسایه و حتی برای دشمنانی که برای نابودی ما می‌آید را مد نظر قرار داده، چراکه رکن اصلی هر جامعه‌ای رعایت حقوق همدیگر است.

وی با اشاره به نقش مردم در اداره موقوفات در سرخس، متذکر شد: در ملاقات‌های که طی ماه‌های گذشته با مردم منطقه اعم از شیعه و سنی داشتیم، همه به این موضوع اعتقاد دارند که بر سر سفره امام رضا (ع) نشسته‌اند و مانند گذشته در احیای و توسعه موقوفات خادم و اطاعت‌ پذیریم، برهمین اساس سیاست آستان قدس در سرخس بر نقش مردم در اداره موقوفات است.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی، یکی از رسالت آستان قدس را توسعه فرهنگ رضوی برشمرد و یادآور شد: اعتقاد تولیت محترم و همه دست‌اندرکاران آستان قدس بر این است، هر جا که فرهنگ امام رضا (ع) رفته امنیت خیرخواهی و دستگیری یکدیگر از آنجا شکل گرفت، بنابراین، زیبنده‌ این شهرستان نیست که ۲۳ درصد بیکاری داشته باشد و ما از ظرفیت آستان قدس در رفع این مشکل، برنامه‌های در دستور کار با همکاری فرمانداری شوراهای شهر و روستا داریم.

بختیاری با تأکید بر اینکه برنامه‌های آستان قدس رضوی بعد از اقدام و عمل به اطلاع مردم می‌رسد، متذکر شد: به جز خدمات فرهنگی، خدمات آموزشی و ورزشی، آستان قدس رضوی نیز باید به مردم سرخس برسد.

گفتنی است؛ در پایان این جلسه، قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی در مراسم آغاز ساخت مجتمع  آموزشی و استخر این سرخس شرکت کرد.

انتهای پیام/ذ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *