۱۲ فروردین روز تذکر و یادآوری میثاق دوطرفه مردم و مسؤولین است/ رئیس‌جمهور فرصتی برای شنیدن صدای مردم از نزدیک فراهم کند

حجت‌الاسلام نصرالله پژمان‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد درباره ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی ایران، اظهار کرد: مهم‌ترین اتفاقی که در این روز رخ داد حضور پرشور مردم در این انتخاب سرنوشت‌ساز بود که هنوز خیلی از نقاط دنیا که انتخابات برگزار می‌کنند حتی نمونه‌ای از درصد مشارکت مردم ایران در انتخابات را تجربه نکرده‌اند.

وی افزود: حضور معنادار مردم پایه‌های حکومت ما را به‌عنوان یک حکومت بسیار مردمی و ملی محکم کرد و از آن‌طرف هم مسؤولیت مسؤولین را در این زمینه بسیار بالا برد و باید همه افرادی که در این نظام مسؤولیتی دارند با تمام توانشان در راستای عملیاتی کردن خواسته مردم اقدام کنند.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی، ۱۲ فروردین را روز تذکر و یادآوری میثاق دوطرفه مردم و مسؤولین دانست و تصریح کرد: یعنی همان‌طور که مردم همیشه پای‌کار انقلاب بوده و هستند و هرزمانی که نیاز به حضورشان باشد مثل راهپیمایی و انتخابات و بسیاری از موارد مشابه با تمام توان مشارکت می‌کنند، از آن‌طرف هم از مسؤولین انتظار دارند برای تأمین خواسته و تحقق منافعشان قدم بردارند.

پژمان‌فر ادامه داد: متأسفانه امروزه دستگاه‌های اجرایی ما در زمینه خدمت به مردم کوتاهی‌های فراوانی می‌کنند و منافع مردم را نسبت به منافع جریان‌های سیاسی خودشان مؤخر می‌کنند.

وی با تأکید بر اینکه مسؤولین باید نگاه به ظرفیت داخل کنند، خاطرنشان کرد: اگر بحران‌های پشت سر گذاشته‌ خود را نگاه کنیم می‌بینیم تنها با ظرفیت مردم بوده که توانسته‌ایم آن‌ها را حل‌وفصل کنیم، هرکدام از این بحران‌ها اگر با یک درصدِ ضعیف‌تر از مشارکت مردم در کشوری دیگر اتفاق می‌افتاد قطعاً حاکمیت را در آن کشور جابه‌جا می‌کرد اما در کشور ما به دلیل پشتوانه مردمی هیچ تأثیری نتوانست بگذارد. 

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه این پشتوانه‌ی مردمی باید حفظ و مراقبت شود، افزود: ما باید این دستاورد را به‌عنوان بزرگ‌ترین سرمایه برای خود نگه‌داریم که عدالت رفتاری لازمه آن است. 

هیچ‌کس در بهره‌برداری از بیت‌المال بر مردم مقدم نیست

 پژمان‌فر اظهار کرد: امروز هیچ‌کس در بهره‌برداری از بیت‌المال بر مردم مقدم نیست و همه مردم در موضوع بهره‌برداری از بیت‌المال باید به‌صورت منطقی و عادلانه برخورد کنند، اینکه عده‌ای در چپاول کردن سرمایه‌های ملت بشوند ذخیره نظام و سرمایه‌های هنگفتی را در داخل و خارج کشور برای خود تهیه کنند موجب رنجش و آزار مردم می‌شود.

وی با اشاره به مسأله برقراری ارتباط بین مردم و مسؤولین گفت: امروز مسؤولین ما نه برای خود برنامه‌ای دارند و نه تدبیری کرده‌اند که صدای مردم را بشنوند، تنها رأی گرفته‌اند و رفته‌اند سراغ کارشان بدون اینکه به خواسته‌های ملت نگاه کنند. 

نماینده مردم مشهد و کلات بابیان اینکه امروز مردم خواسته‌هایی دارند که گاهی اجازه بیان آن‌ها به ایشان داده نمی‌شود، اضافه کرد: قطعاً باید رئیس‌جمهور محترم برای شنیدن صدای مردم فرصتی بگذارند و یک مقداری خودشان را از این دیوارهای بلند بیرون بکشند و حرف‌ها و مشکلات مردم خصوصاً مشکلات اقتصادی‌شان را از نزدیک و بر اساس واقعیت ببیند نه از روی گزارشاتی که روی کاغذ به ایشان داده می‌شود که اساساً بازندگی مردم انطباقی ندارد. 

وی با تأکید بر برخورد با عدم توانایی بعضی از مسؤولین اجرایی در مراقبت از حقوق مردم بیان کرد: دولتی که نمی‌تواند جلوی رشد بی‌رویه قیمت ارز و طلا را بگیرد قطعاً مسؤولین ناتوانی دارد که باید به فکر جابه‌جایی آن‌ها باشد و فرصت را به کسانی دهد که هم‌فکرش را دارند هم اعتقاد به ملت دارند و هم سرمایه‌های دنیایی و فکری‌شان در داخل کشور است زیرا دو تابعیتی‌هایی که تمام تعلقاتشان در خارج از کشور است نمی‌توانند حلال مشکلات مردم باشند.

پژمان‌فر افزود: رئیس‌جمهور مسؤولیت مستقیم دستگاه‌های اجرایی کشور را دارد که متأسفانه امروز به دلیل کوتاهی‌های خودشان در این زمینه این حرف‌ها را مطرح می‌کنند، اگر کسی کارنامه موفق داشته باشد، طبیعتاً در حوزه کاری خودش صحبت می‌کند. 

وی خاطرنشان کرد: امروز دولت برای گفت‌وگو با ملت حرف‌های زیادی دارد که می‌تواند مطرح کند و مطرح کردن موضوعاتی که نه در حوزه کاری دولت است و نه اختیارش را دارد نشان‌دهنده فرار از پاسخگویی است.

انتهای پیام/ن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *