۱۴۰ هزار هکتار بافت فرسوده در کشور وجود دارد/ اجرای طرح توسعه و بهسازی در ۳۲۰ محله کشور

 محمدسعید ایزدی  امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در گچساران اظهار کرد: در زمینه راه و شهرسازی در عرصه‌های مختلف خدمات بسیاری صورت گرفته است.

معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه با بیان اینکه در گذشته به مقوله کیفیت در زمینه ساخت و ساز و بناها توجه‌ای کمتری می‌شد، اذعان کرد: در حال حاضر در حوزه شهری در زمینه کیفی ارتقا یافته است.

ایزدی با بیان اینکه بازآفرینی شهری یک سیاست کلان است، ابراز کرد: پرداختن به مسئله ساخت و سازها، احداث مجتمع‌های فرهنگی به یک مقوله فرهنگی تبدیل شده است.

وی با اشاره به بازآفرینی محلات بافت فرسوده در سطح کشور گفت: این بازآفرینی به منزله کیفیت‌دار شدن فضاهای شهری است.

ایزدی با اشاره به بافت فرسوده دوگنبدان و در اختیار گذاشتن تسهیلات برای بازسازی و نوسازی این بافت، عنوان کرد: در حال حاضر تعداد یک‌هزار و ۱۰۰ واحد پروانه تخریب واحدهای مسکونی در بافت فرسوده دوگنبدان صادر شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی  با اشاره به اعتبار تخصیص داده شده برای بافت فرسوده کشور ابراز کرد: مبلغ یک‌هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای احیای بافت‌های فرسوده در سال جاری کشور هزینه می‌شود.

ایزدی با اشاره به پروژه‌های در دست اجرا گفت: ۶۸۰ طرح توسعه و بهسازی در ۳۲۰ محله مسکونی بافت فرسوده و ۱۸۰ شهر کشور در حال اجراست.

وی با اشاره به مشارکت‌های مردمی و خیرین در زمینه اجرای طرح سه گانه کاربری عنوان کرد: نهادهای مردمی و خیرین در زمینه بهسازی واحدهای سکونت‌گاه غیررسمی، بناهای تاریخی و بافت‌های فرسوده کمک بسزایی دارند.

ایزدی در ادامه با اشاره به برنامه‌ریزی‌های که دولت در راستای بازسازی بافت فرسوده در کشور انجام می‌دهد، بیان کرد: سالانه ۲۷۰ محله مسکونی‌ هدف باز آفرینی محلات سه‌گانه در کشور بازسازی می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: از این مجموع تعداد محله، یک‌هزار و ۱۰۰ سکونتگاه غیر رسمی، تعداد یک‌هزار بافت فرسوده و تعداد ۶۰۰ بافت تاریخی در کشور بازآفرینی می‌شود.

وی با بیان اینکه ۱۴۰ هزار هکتار بافت فرسوده در کشور وجود دارد، خاطرنشان کرد: ۸۰ هزار میلیارد تومان برای بهبود محلات سه گانه نیاز داریم.

انتهای پیام/ح

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *