۱۵ میلیارد ریال برای آزادسازی ۲۳۵ مجرم غیرعمد در البرز نیاز است/ مقام معظم رهبری پیشگام کمک به آزادی زندانیان

به گزارش خبرگزاری فارس از کرج، شامگاه یکشنبه احمد فاضلیان در جشن گلریزان آزادی زندانیان جرایم غیرعمد که در موسسه اصلاح، تهیه نهال و بذر کرج برگزار شد با گرامیداشت یاد و خاطره شهید لاجوردی که ستاد دیه را در کشور از سال ۶۹ ایجاد کرد اظهار داشت: از تمام تلاشگران این عرصه، خیرین، بازاریان و مسئولین این بخش تشکر می‌کنم و اثربخشی این حرکت خداپسندانه نتایج خوبی را شامل حال جامعه ما کرده است.
 

وی افزود: باید بدانیم که رهبر انقلاب اسلامی از پیشگامان کمک به آزادی زندانیان در کل کشور هستند.  

فاضلیان با قرائت گزارشی در این خصوص گفت: از سال ۶۹ ستاد دیه ایجاد شد و تاکنون ۱۴۳۳ نفر آزادشده فعالیت‌های این ستاد هستند که بدهی آنان به مبلغ ۱۴۹ میلیارد تومان از محل تأمین مددجویان، خیرین، صندوق‌های قرض‌الحسنه، ستاد دیه کشور و صندوق خسارات دولت پرداخت شده است.

رئیس دادگستری البرز افزود: و همچنین ۲۳۵ نفر مجرم غیرعمد آبرومند وجود دارد که برآورد آزادسازی آنها ۱٫۵ میلیارد تومان است و با این مبلغ همگی آزاد می‌شوند و این از برکت حضور خیرین بوده است.

فاضلیان خاطرنشان کرد: نکته بعدی این است که باید قانون دیه ۹۵ با اجرای خوب برای زندانیان غیر عمد اجرا شود تا شاهد جرایم مالی بیشتر نباشیم و در رابطه با مهریه نیز توصیه می‌کنیم آن را سرمایه ندانید بلکه آن یک ضمانت مالی است و ما امروز شاهد زندانیان زیادی در این رابطه هستیم.

انتهای پیام/ج/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *