۳۵ درصد ترانزیت کالاهای خارج شده از کشور از مرزهای خراسان رضوی است

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، احمد زمانیان ظهر امروز در نشست کمیسیون حمل و نقل و ترانزیت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی با اشاره به فرسودگی حمل و نقل و ترانزیت در کشور، اظهار داشت: توان حمل و نقل و ترانزیتی خراسان رضوی بالا بوده که حجم ترانزیت کالا را می‌توان سالانه از ۱۰ تا ۱۱ میلیون تن به ۳۰ تا ۴۰ میلیون تن رساند.

وی با اشاره به اینکه بعضی از مسؤولان به ترانزیت به عنوان پدیده قاچاق نگاه می‌کنند، ادامه داد: وجود کالای قاچاق در ترانزیت صحت نداشته و قاچاق‌های ترانزیتی خارج از حیطه مدیران شرکت‌های حمل و نقلی و ترانزیتی کشور است.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترانزیت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی بیان کرد: هیچ حمایت بانکی صنعت حمل و نقل ترانزیتی تاکنون انجام نشده، این درحالی است که بانک‌ها موظف به حمایت از ما هستند.

زمانیان با اشاره به اینکه گرفتن مالیات از بخش حمل و نقل بین‌المللی و ترانزیتی که در کشور صورت می‌گیرد ناعادلانه است، یادآور شد: رکود اقتصادی و تورم بر حمل و نقل بین‌المللی و ترانزیتی دامن زده و گرفتن مالیات و افزایش آن کار درستی نیست.

وی با اشاره به اینکه ترانزیت می‌تواند یک فرصت مناسب اقتصادی برای کشور باشد، تأکید کرد: ۳۵ درصد ترانزیت کالاهای خارج شده از کشور از مرزهای خراسان رضوی صورت می‌گیرد.

انتهای پیام/ذ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *