۳۸ درصد اقتصاد کشور بر عهده وزارت صنعت است/ شهرک‌های صنعتی حرف نخست را در اشتغال می‌زنند

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، صادق نجفی امشب در مراسم افتتاحیه دهمین دوره مسابقات فوتسال کارکنان شرکت‌های شهرک‌های صنعتی سراسر کشور جام بسیج که به میزبانی مازندران در مجتمع رفاه، فرهنگی و ورزشی وزارت کشور در ساری برگزار شد، اظهار کرد: باید همگی در راستای تکریم انسان‌هایی که جان و مال خود را برای خدمت به مردم به کار بسته‌اند، تلاش کنیم.

وی با اشاره به اینکه در مقطع حساس کنونی باید با تمام وجود برای خدمت به مردم با روحیه جهادی تلاش کرد، افزود: مدیران با نگاه به داخل در کنار استفاده از سرمایه، تکنولوژی و تجربه خارجی، در راستای ایجاد شغل تلاش کنند.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و ‌شهرک‌های صنعتی ایران تصریح کرد: بیش از ۹۰ درصد صنایع کشور را صنایع کوچک تشکیل می‌دهند که تعداد آنها بالای ۸۰ هزار واحد صنعتی است و بیش ۴۱ هزار واحد آن در شهرک‌های صنعتی مستقر هستند.

این مسؤول ادامه داد: برای ایجاد، نوسازی و افزایش ظرفیت ۳۱ هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی در مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت مطالعه و بررسی‌های لازم انجام گرفته است.

نجفی افزود: حلقه‌های مفقوده‌ای در حوزه صنعت و معدن وجود دارد که تا زمانی که این حلقه‌ها به یکدیگر متصل نشوند، نمی‌توانیم به وضعیت مطلوب دست یافت، باید واحدهای تولیدی در کنار یکدیگر بوده و اطلاعات همگی آنها برای هم مشخص باشد تا بتوانیم به صورت زنجیره‌ای کارها را پیش ببریم.

وی تأکید کرد: سیاست استفاده از تولید داخلی باید به یک نهضت عمومی تبدیل شود که همگی برای ایجاد این نهضت وظیفه داریم، در حوزه رسانه‌ای با دستور مقام معظم رهبری، کارهای خوبی برای معرفی و حمایت از تولید داخلی صورت می‌گیرد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با تمام وجود در کنار تولیدکنندگان هستیم و باید برنامه‌ریزی‌های کافی صورت گیرد تا بازارهای داخلی و خارجی را در اختیار خود داشته باشیم.

این مسؤول تصریح کرد: باید در کنار هم بوده و با تمام قوا تلاش کنیم، جوانان ما اگر در حوزه فناوری و صنعت وارد شوند، کارهای بزرگی خواهند کرد و باید فضای لازم برای آنها فراهم شود.

نجفی با اشاره به اینکه گلایه‌ها و حرف‌های به‌حق مردم را باید گوش کنیم، افزود: وزارت صنعت، معدن و تجارت که ۳۸ درصد اقتصاد کشور را بر عهده دارد نقش مهمی در ایجاد اشتغال و معیشت مردم بر عهده دارد.

وی با اعلام اینکه وظیفه وزارت صنعت این است تا موانع و مشکلات واحدهای صنعتی و کوچک را حل و فصل کند، ادامه داد: امروز همه دغدغه معیشت و اشتغال دارند و برنامه دولت برای حل اشتغال با محوریت برنامه‌های صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی است.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و ‌شهرک‌های صنعتی ایران خاطرنشان کرد: شهرک‌های صنعتی حرف نخست را در اشتغال می‌زنند و برای تحقق آن باید حرکت جهادی و اراده کامل دست‌اندرکاران این وزارتخانه شتاب بگیرد.

این مسؤول اظهار کرد: وقتی جنس ایرانی باکیفیت داریم نباید جنس خارجی بخریم و صدا و سیما، رسانه‌های مکتوب و مجازی در این زمینه بیشتر فعالیت کنند.

نجفی با بیان اینکه کارکنان دولت باید خرید جنس ایرانی را از خود شروع کنند، تصریح کرد: دولت این موضوع را مورد تاکید قرار داده است.

وی با اشاره به اینکه امروز در عرصه مبارزه اقتصادی، باید جهاد اقتصادی و اقتصاد مقاومتی سرلوحه کار قرار گیرد، گفت: عرق به وطن و تولید ملی داشته باشیم.

انتهای پیام/ج/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *