۴ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد در همدان آزاد شدند

یدالله روحانی‌‌منش امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان با اشاره به زندانی بودن تعدادی از افراد به خاطر جرائم غیر عمد اظهار کرد: به مناسبت میلاد پیامبر گرامی اسلام (ص) و امام جعفر صادق(ع) چهار نفر از زندانیان غیر عمد به کمک خیرین ستاد دیه از زندان‌های استان آزاد شدند.

وی با بیان اینکه با کمک سه نفر از خیرین خداجوی و نیک‌کردار و با وساطت ستاد دیه این چهار نفر از بند آزاد شده و به کانون گرم خانواده بازگشتند، افزود: تلاش مستمر ستاد دیه در راستای شناسایی مستحق‌ترین و نیازمندترین افراد است.

مدیرعامل ستاد دیه در همدان با بیان اینکه در ۶ ماهه نخست امسال ۱۴۰ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد از بند رهایی یافتند، گفت: از این تعداد زندانی آزاد شده از بند، ۱۳۷ نفر آقا و سه نفر خانم هستند.

وی ادامه داد: از این میان ۱۷ پرونده مربوط به دیه، ۱۹ نفر زندانی مهریه، دو نفر زندانی نفقه و از همه مهم‌تر تعداد ۱۰۲ نفر محکوم به بخش مالی بوده است.

روحانی‌منش با تأکید بر اینکه پرونده‌های دیه ارسالی به صندوق مربوط به خسارت‌های بدنی بود، تصریح کرد: حدود یک‌‌میلیارد و ۵۰۰ هزار تومان برای این مهم اختصاص یافت و تعدادی از مددجویان از این طریق آزاد شدند.

وی با بیان اینکه مبلغی حدود یک‌‌میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان به صورت اعسار به تقسیط تامین و مورد پذیرش قرار گرفت، گفت: با مذاکراتی که با شرکت‌های بیمه‌گر به عمل آمد مبلغ یک‌‌میلیارد و ۳۰۰ هزار تومان برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد در استان اختصاص یافت.

مدیرعامل ستاد دیه در همدان تصریح کرد: تعدادی از مددجویان با پرداخت مبلغ ۱۳ میلیارد و ۲۳ میلیون ریال به صورت کمک ستاد دیه آزاد شدند که در این میان مددجویان نیز خود دخیل بوده و مبلغ ۳ میلیارد و ۶۵۴ میلیون ریال همیاری داشته‌‌اند.

انتهای پیام/و

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *