۵۰ دوربین نیمه‎مکانیزه در گرگان به سیستم پیامکی مجهز می‎شود/ کمربندی گرگان جان شهروندان را تهدید می‌کند

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، عباس مهاجربسطامی ظهر امروز در شورای اداری شهرستان گرگان اظهار کرد: میزان تصادفات منجر به فوت از سال ۱۳۹۱ الی ۱۳۹۵ حدود ۳۴ درصد کاهش پیدا کرده است، در ۹ ماهه نخست امسال تصادفات منجر به فوت در گرگان ۲۰ مورد ثبت شده که بر اثر آن ۲۲ نفر جان باختند.

وی میزان تصادفات جرحی در سال ۱۳۹۵ را یک‎هزار و ۳۸ مورد عنوان و تصریح کرد: این آمار در سال جاری تفاوت چندانی نداشته و یک‎هزار و ۳۰۷ مورد ثبت شده است.

رئیس پلیس راهور شهرستان گرگان با بیان اینکه سهم تصادفات این شهرستان به کل استان ۳۷ درصد فوتی بوده است، افزود: ۵۰ درصد تصادفات استان گلستان متعلق به شهرستان گرگان است.

مهاجربسطامی در خصوص فوتی‎های ناشی از تصادفات گفت: پنج درصد سرنشین خودرو، ۵۷ درصد عابر پیاده و ۳۸ درصد راکب موتور سوار بر اثر تصادفات جاده‎ای در سال جاری جان باختند.

به گفته وی؛ بر اثر وقوع تصادفات جاده‌ای ۴۲ درصد موتورسیکلت سوار، ۳۶ درصد عابر پیاده و ۳۶ درصد سایر موارد دچار مجروحیت شدند.

رئیس پلیس راهور شهرستان گرگان؛ مهمترین دلایل وقوع تصادفات را ناشی از عدم توجه به جلو ۴۰ درصد، عدم رعایت حق تقدم ۲۲ درصد و سایر موارد ۳۸ درصد عنوان کرد.

مهاجربسطامی بیان کرد: رانندگان در گروه سنی ۱۵ تا ۳۰ سال حدود ۴۴ درصد مقصر بروز تصادفات بودند، در رده سنی ۳۰ تا ۴۵ سال نیز ۳۸ درصد منجر به وقوع تصادف شدند.

به گفته وی؛ بیشترین تصادفات در ساعات ۱۳ الی ۱۵ عصر و ۱۸ الی ۲۱ غروب در شهرستان گرگان به ثبت رسیده است.

رئیس پلیس راهور شهرستان گرگان با بیان اینکه بیشترین میزان وقوع تصادفات در کمربندی گرگان رخ داده است، گفت:  محدوده کمربندی ۵۰ درصد تصادفات شهرستان گرگان را به خود اختصاص داده است.

مهاجربسطامی با بیان اینکه وضعیت کمربندی گرگان باید هرچه زودتر مشخص شود بر لزوم خروج این کمربندی از شهر گرگان تاکید کرد و افزود: این منطقه دیگر نقش کمربندی را ندارد و جان شهروندان را تهدید می‎کند.

وی بیان کرد: در سال ۱۳۹۱ در شهرستان گرگان ۶۲ هزار پلاک ایران – ۵۹ تردد می‎کردند و این میزان در سال جاری به ۱۵۰ هزار مورد رسیده است که رشد قابل ملاحظه‌ای داشته است.

رئیس پلیس راهور شهرستان گرگان بر لزوم روان‎سازی ترافیک تاکید کرد و گفت: اگر مسئله ترافیک را جدی نگیریم در کنترل و کاهش ترافیک موفق نخواهیم بود.

مهاجربسطامی با بیان اینکه دوربین‌های هوشمند در پنج نقطه گرگان نصب شده است، افزود: این دوربین‎ها پلاک‎خوان است و سرعت متوسط خودرو را ثبت می‎کند.

انتهای پیام/خ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *