۶۹۰ میلیارد تومان اعتبار به گلستان اختصاص یافت/ رشد ۹٫۳ درصدی درآمد در گلستان

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، حسین پیشقدم صبح امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان گلستان اظهار کرد: اعتبارات اختصاص یافته به گلستان باعث بهبود زیرساخت‌ها می‌شود.

وی میزان اعتبارات هزینه ای در استان را ۲۸۲ میلیارد تومان در قانون سال ۱۳۹۶ ذکر کرد و افزود: سال گذشته ۲۵ میلیارد تومان کسری اعتبار پیش بینی که به صورت صددرصد پرداخت شد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گلستان میزان درآمد استان را ۴۶۲ میلیارد تومان اعلام و تصریح کرد: رشد درآمدی استان ۹٫۳ درصد رشد داشته است که عدد مناسبی نسبت به سایر استانها در حوزه درآمد است.

پیشقدم افزود: لایحه منطقه آزاد تجاری صنعتی به تصویب رسید که در راستای اجرایی شدن آن پیگیری نمایندگان مجلس را می‌طلبد.

وی بیان کرد: در بخش اعتبارات که کسری سالانه استان در بخش دستگاه‌های اجرایی در قانون بودجه امسال تصویب کردند مندرج شد که اگر با این رویه پیش برود احتمالا بالغ بر ۵ میلیارد تومان کسری مواجه خواهیم بود که تامین آن جبران می‌شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان گلستان اعتبارات تملک دارایی استان را ۱۲۸ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: در حوزه ارتقاء شاخص‌های توسعه اقتصادی ۱۰۵ میلیارد تومان است.

پیشقدم اظهار کرد: در بخش مالیات بر ارزش افزوده ۲۰ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار به استان اختصاص داده شد، اعتبارات سرجمع استانی نیز با احتساب ماده ۱۸۰ به میزان ۶۹۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است که نسبت به سال قبل ۴۸ درصد رشد داشته است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گلستان از رشد خوب درآمدهای استان در بخش منابع و مصارف خبر داد و گفت: میزان درآمد استان ۴۶۲ میلیارد تومان بوده است که رشد ۹٫۳ درصدی را نشان می‌دهد.
پیشقدم خروج نیروهای بازنشسته. یکی از اقدامات مثبت در استان یاد کرد و گفت: هر چه خروج بازنشستگان از دستگاه‌های اجرایی بیشتر باشد به اعتبارات سال ۱۳۹۶ کمک می‌کند.

وی با اشاره به اینکه بالغ بر ۲۶۳ نفر بازنشسته داشتیم، تصریح کرد: تعداد نیروهای قراردادی ۷۵ الی ۸۰ نفر بوده که تبدیل به حقوق و مزایا شدند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گلستان از رشد اعتبارات حقوق و مزایا خبر داد و گفت: در این بخش نسبت به مصوب سال گذشته ۲۷ درصد رشد داشتیم.

انتهای پیام/خ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *