۷ طرح در قالب اقتصاد مقاومتی برای وزارت صنعت تصویب شده است

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، علی یزدانی چهارشنبه شب در آیین نکوداشت روز صنعت و معدن در یزد با اشاره به اینکه مجموع طرح‌های مصوب اقتصاد مقاومتی برای وزارت صنعت، معدن و تجارت هفت طرح است اظهار داشت: ساختاری که برای توسعه اقتصادی و برون رفت کشور از مشکلات اقتصادی پیش‌بینی شده که از جمله تشکیل ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در کشور است.

وی ادامه داد: معرفی واحدهای مشکل‌دار به بانک‌ها به عنوان اولویت نخست با توجه به اینکه هدف از تشکیل ستاد اقتصاد مقاومتی حل مشکل نقدینگی در کشور بوده است مورد توجه ویژه از سوی دولت قرار گرفته و دنبال می‌شود.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران عمده صنایع موجود در کشور را صنایع کوچک و متوسط دانست و عنوان کرد: تاکیدات مقام معظم رهبری از ابتدای سال تاکنون بر برنامه‌ریزی و حمایت از صنایع کوچک و متوسط بوده و در این خصوص برنامه جامعی از سوی ستاد اقتصاد مقاومتی کشور تدوین شده است که از جمله پرداخت تسهیلات در قالب طرح رونق است.

وی با اشاره به نام‌گذاری سال اقتصاد مقاومتی، اقدام  عمل از سوی مقام معظم رهبری تصریح کرد: امسال و در تداوم شعارهای سال وظیفه سنگینی بر عهده سه قوه،‌ رسانه‌ها و آحاد جامعه گذاشته شده و بنابر اظهارات صاحبان صنایع در خصوص مشکلات و مسائلی که مطرح شده است وظیفه دولت نیز سنگین‌تر شده لذا باید همه با تعامل و همراهی در راستای دستورات رهبر معظم انقلاب اقدام کنیم.

یزدانی با اشاره به حمایت‌های سازمان صنایع کوچک و سیاست‌های تشویقی برای راه‌اندازی واحدهای تولیدی و صنعتی کوچک و متوسط اظهار داشت: یکی از این مشوق‌ها بهره‌مندی از صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک است.

وی افزود: صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک به عنوان ظرفیت مهمی برای کمک به واحدهای تولیدی می‌تواند بازوی توانمندی برای فعال کردن واحدهای تولیدی راکد و نیمه فعال به شمار رود.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از دیگر برنامه‌های حمایتی را پرداخت تسهیلات سرمایه ثابت و سرمایه در گردش برشمرد و گفت: قطعا تا پایان سال در قالب طرح رونق بیش از ۱۰ هزار واحدی که شناسایی و در چارچوب مقررات معرفی شوند راه‌اندازی خواهد شد.

به گزارش فارس، در این آیین از واحدهای نمونه صنعتی و معدنی و واحدهای کارآفرینی نمونه استان یزد تجلیل شد.

انتهای پیام/۲۴۶۴/ر۳۰/

http://fna.ir/V1MB48

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *