۸۱ درصد روستاییان آذربایجان غربی از آب شرب بهره‌مند هستند

کاظم محمدی‌اقدم امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار داشت: افزایش شاخص بهره‌مندی از آب شرب در روستاها مورد تاکید و توجه دولت قرار دارد و در این زمینه استان آذربایجان غربی نیز اهتمام جدی دارد.

وی با بیان اینکه شاخص بهره‌مندی از آب شری در روستاهای استان آذربایجان غربی بالاتر از میانگین کشوری است، تصریح کرد: میزان برخورداری روستاییان آذربایجان غربی از آب شرب ۸۱٫۴۴ درصد است.

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی آذربایجان غربی با بیان اینکه آبرسانی به روستاها یکی از اولویت‌های اصلی در استان آذربایجان غربی است، ادامه داد: آبرسانی به ۲۳ روستای آذربایجان غربی در دست اجرا است.

این مسؤول با بیان اینکه رویکرد جدید شرکت آب و فاضلاب روستایی آذربایجان غربی، ایجاد مجتمع‌های آبرسانی است، ادامه داد: آبرسانی از طریق مجتمع‌های آبرسانی زمینه خدمات‌رسانی هر چه بیشتر به روستاییان را سبب می‌شود.

محمدی‌اقدم با اشاره به تعداد مشترکان آب در روستاهای آذربایجان غربی، اذعان داشت: ۲۵۴ هزار و ۷۷۱ مشترک آب در روستاهای آذربایجان غربی وجود دارد که تامین آب شرب این روستاها به عهده شرکت آب و فاضلاب روستایی استان است.

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی آذربایجان غربی با بیان اینکه به کیفیت آب شرب روستاهای آذربایجان غربی توجه ویژه‌ای می‌شود، ادامه داد: برای تامین آب شرب سالم و بهداشتی روستاهای استان تلاش می‌شود.

این مسؤول خاطرنشان کرد: آب شرب روستاهای استان از نظر کیفیت در حد مطلوب قرار دارد و مطلوبیت کلر باقی مانده در آب از میانگین کشوری بالاتر است.

انتهای پیام/۶۱۰۰۱/ج۲۰/

http://fna.ir/RLQWPU

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *